Proton Debriyaj Seti Fiyatları

Proton Debriyaj Seti Fiyatları

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 1117 Yayınlanma Tarihi 06 Jun 2017 Yorum: 0

Proton Debriyaj setleri ve alt modellerinde geçerli olan , Baskı,Balata ve Rulman (bilya)dan oluşmaktadır. Proton Debriyaj Seti Fiyatları Eski model üretim araçlarda hidrolik rulman kullanılmakta,mekanik bilya kulanılmaktadır, Yeni nesil otomobillerde genellikle hidrolik debriyaj rulmanları kullanılmaya başlanmıştır. 

Debriyaj çatalı ısındıkça aşınmış çatal zamanla rulmanı zor başmaya başlar ve araç debriyajı sertleşmektedir.Debriyaj setinin görevleri araç motorundan gelen gücü defransiyale ve akslara iletmektedir.Debriyaj kavraması ilk başlarda orta seviyede kavrar ve balata yendikçe devriyajı yukarda kavrama durumuna başlamaktadır.

Debriyaj setleri baskı,balata,rulman olarak set halinde değiştirlmesi gerekmektedir,Debriyaj pedalınız birden fazla basdığınızda düzeliyor ise halatlar sağlamdır,Bu durumlarda alt debriyaj merkezi ve alt debriyaj merkezi mevcuttur.Debriyaj çatalındaki aşınmalardan dolayi debriyaj sertleşmektedir,böyle durumlarda büyük ihtimalle çatalda problem olabilmektedir.Çatalın rulman tarafına basan kısmı aşınma durumunda rulman zorlanarak basmaktadır bu durumda debriyaj sertleşmesine sebep olabilmektedir.


Yorumlar
Yorum Yap